­
2 04, 2024

Autyzm – nie brzmi nam obco, wręcz przeciwnie :)

2 kwietnia 2024|

Dziś Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach TUSów dowiedzieliśmy się dlaczego nasi przedszkolni koledzy i koleżanki odbierają otaczający świat w inny niż my, wyjątkowy, sposób. Rozumiemy, że używają czasem piktogramów, które pomagają im skomunikować się z otoczeniem. Wiemy również, jak budować swoje wypowiedzi względem nich, by były jak najbardziej czytelne i zrozumiałe. Poznaliśmy też cel, dla którego korzystają Oni z planów aktywności uwzględniających prawidłową sekwencję ich działań. Jest im poprostu tak łatwiej 💙💙💙

29 03, 2024

Przygotowania do Wielkanocy

29 marca 2024|

W przygotowania zaangażowali się mali i duzi ;), a efekty były smaczne, miłe oku, przyjemne i pożyteczne.

Życzymy wszystkim Radosnego Alleluja!!!

 

14 03, 2024

Integrujemy dziecięce zmysły :)

14 marca 2024|

Działania jednego z naszych terapeutów SI p. Anny Pudlik 😊 z rozmysłem, z pomysłem, z wglądem w potrzeby dziecka, z radością, życzliwością, mądrością … skutecznie 👍😍

5 03, 2024

Naturalnie i zdrowo

5 marca 2024|

I minął weekend … a za nami bardzo ciekawe doświadczenie – warsztat z Panią Dominiką Krenczkowską dotyczący w teorii botaniki kosmetycznej, a w praktyce tworzenia naturalnych kremików i toników. Przemiły, inspirujący i owocny to był czas! Bardzo dziękujemy Pani Dominice i tym, którzy chcieli w tym warsztacie uczestniczyć 🙂

28 02, 2024

Gimnastyka buzi i języka:)

28 lutego 2024|

Wsparcie logopedyczne naszego specjalisty p. Pauliny Andysz- twórczo, ciekawie, merytorycznie, sympatycznie :)) tak, by dzieci chciały uczestniczyć w tych zajęciach i by mówiły coraz piękniej poprawną polszczyzną.

12 02, 2024

Troszcząc się wspólnie o dobro…

12 lutego 2024|

… zapewniliśmy wsparcie dla małej Veronique Marie Andricia Rafaramalala z Madagaskaru. Właśnie mija rok od czasu kiedy ją zaadoptowaliśmy na odległość – mała ma się dobrze, rozwija się zdrowo, mieszka w domu dziecka, gdyż jej rodzice nie żyją.

Dzięki szczodrości przedszkolnych rodziców i przyjaciół, podczas finału tegorocznego balu, po raz kolejny zebraliśmy środki, aby sfinansować nie tylko opiekę, ale również edukację dziewczynki. Zebrane wspólnie 1800zł przekazujemy fundacji o. Maruta. Dziękujemy za wasze wielkie serca!

 

 

8 02, 2024

Klub Maluszka inaczej…

8 lutego 2024|

… w nawiązaniu do doświadczanego właśnie klimatu Średniowiecza

5 02, 2024

Średniowieczny bal!

5 lutego 2024|

Rzemieślnicze kramy odwiedzaliśmy, wspólnej pracy doznaliśmy, legendy przędliśmy, tańców i zabaw doświadczyliśmy – fotorelacja z tegorocznego balu, kiedy to w towarzyszeniu Prezydenta Grudziądza Pana Macieja Glamowskiego i Dyrektor NSP1 Pani Małgorzaty Modliborskiej i naszych kochanych rodziców przenieśliśmy się do średniowiecznego miasta naszego.

30 01, 2024

Babciu, Dziadku – zabieramy Was w podróż w czasie…

30 stycznia 2024|

Przy okazji świętowania Dnia Babci i Dziadka przenieśliśmy się z Nimi, w ramach przygotowania do tegorocznego balu, do Średniowiecza – wspólnych tańców i zabaw nie było końca.

22 01, 2024

W radości z odkrywania świata :)

22 stycznia 2024|

Poznajemy świat doświadczając… edukujemy doświadczając… Bardzo pomaga nam w tym materiał Marii Montessori, który wciąż uzupełniamy dla wzbogacenia doświadczeń i możliwości poznawczych dzieci. Dziękujemy rodzicom, którzy podarowując nam 1% przyczyniają się do zakupu wciąż nowych materiałów edukacyjnych. Oto nasze pomoce i nasi wychowankowie, którzy z nich korzystają.